צנצנות, צנצנות ועוד קצת צנצנות, גדולות וקטנות, עגולות ומרובעות, כאלה עם מכסה וכאלה בלי,
יש כאלה עם תווית של ריבה או גפילטע פיש ויש גם אחת מעניינת, עם שלוש נמלים מתות ועכביש.
כל פרידה היא קשה, אך יש קשות יותר. פרידה מצנצנות זכוכית מאובקות שהתנחלו מעל ארונות המטבח, זו פרידה טראומטית. קשה גם לשחרר לחופשי את הכלב עם שרשרת ברוכים הבאים שעומד על שידת הכניסה, או את שתי הבובות התאילנדיות, מזכרת מטיול נשכח. וגם חתול מפורצלן, או צפרדע עץ עם מקל שגורם לה לקרקר. חבל גם על כוסות קטנות עם ציור של ארצות העולם ועל מסיכות מאפריקה. יש גם תמונות מקלף עשוי מאורז, בובה הולנדית ושתי נעלי עץ קטנות שצריך להעיף. פסלון של נשר מוזהב, גם יש ואפילו תרנגולת ענקית מעץ דהוי שעומדת על הקלפה במטבח. יש קומקום ישן עם צמח שקמל ויש, מזכרת מירושלים, שרשרת עם גמל.
קשקושים מלא חופניים מונחים בכל מקום, צפיפות במדפים, צפיפות על השידות ואי אפשר לנשום.
הגעתי לעשות קצת סדר, לאוורר לרענן ובדרך לשחרר את החיות המפוסלות לחופשי .
וכשתעוף התרנגולת הישנה אל תוך הפח המפוסל, סיירת מובחרת של אנרגיה תפרוץ פנימה ותשחרר גם את הבית.
אורלי היא מהזן הנקשר, אבל הדחף לשינוי, בתוספת תמונות מגזינים שהשתתפו במלאכת הפיתוי ועוזרת ששיתפה פעולה וביטלה את ההתפטרות, עזרו לשכל הישר לגבור והתחלנו בידידות מופלאה שסופה בבית מחודש.
קשה היה שלא להישאב לחדוות ההתנקות. אף קיר לא הוזז, אף חלון לא נפרץ, ואפילו סדר הרהיטים נשאר כשהיה. מטבח חדש ושני חדרי רחצה סיפקו את בסיס המהפך, כמה נקודות חשמל הוזזו למקומות הנכונים, אריחי רצפה בגודל של מטר על מטר, שימשו כרקע מרשים לשולחן אבירים ארוך מעץ אלון מבוקע, כשעשרה כסאות מרופדים בבד בגוון אפונה, סובבים אותו.
ספות עם כריות פוך בירוק זית וחרדל ושטיחים בגדלים שונים הזרוקים ברישול נונשלאנטי סביב, מילאו את הסלון בתצוגת טכסטיל מרהיבה. כל גופי התאורה הותקנו בקירות וטפט בטקסטורה של אריג, מלווה את קיר המדרגות. הוספנו אביזרים במקומות אסטרטגים והתרגשנו מהתוצאה.

זוגות זוגות הגיעו כל החברים לטכס חנוכת הבית. בכל רבע שעה יצא סיור מאורגן בין הקומות. הנשים דרוכות וסקרניות, מובילות בראש, אחריהן בחוסר רצון מאופק, נשרכים בני הזוג .
בטוב טעם, אמרו כולן (אחלה פלזמה, אחי, אמרו בני הזוג), ממש בטוב טעם. לא השארתם ולו פינה סתמית אחת, הכול כל כך מדויק ונכון, ממש בטוב טעם.
בסיום הערב, בבטן מלאה באוכל וחרטה עליו, בעיניים טרוטות ואיפור מרוח, החל טכס פתיחת המתנות. סרט סגלגל וסרט תכלכל, רשרושי צלופן, קריעת עטיפות והניצוץ חוזר אל העיניים הטרוטות של אורלי. אז מה היה לנו ? שטיחון כניסה עם ציור של כלבלב ותחתיו כיתוב ברוכים הבאים, שלוש חמסות צבעוניות מחופות בחרוזים, ארבע ברכות הבית בקופסת זכוכית, זוג ציפורי אבן מתנשקות, אישה מפוסלת מעיסת נייר ושעון עתיק עם ספרות רומיות. ארבע צנצנות לפרחים ונרות ונרות ונרות ונרות ונרות ונרות ולקינוח, תרנגולת צבעונית ממתכת, בול בשביל הקלפה במטבח.
ומי שלא ראה את שמחת בית האורלי, לא ראה שמחה מימיו. כל מה שנזרק מהחלון חזר ארוז בסרט דרך דלת הכניסה המעוצבת.
את הקרב אולי ניצחתי ובטוב טעם כמו שנאמר, אבל את המלחמה כולה הפסדתי ובגדול, לחמסה, חמסה, חמסה ולתרנגולת.

© כל הזכויות שמורות לאורנה שלוש גורביץ, עיצוב ואדריכלות פנים, טל. 054-9348965