זה התחיל בקטן.
תראי אורנה הם אמרו לי, חשבנו לשפץ קצת, לא ממש שיפוץ רציני, סתם לרענן כמה פינות. לא נגענו כבר 15 שנה בכלום, חסכנו קצת וכל החברים שלנו משפצים אז קיבלנו חשק.
אולי קצת בחדר שינה, את יודעת איך זה, החדר די צפוף וממילא התכוונו להחליף את הארון אז באותה הזדמנות נקנה מיטה חדשה. את מכירה את המיטות המתכווננות? נורא מתחשק לי כזו והשירותים שלנו זוועה ,פשוט זוועה, חייבים להחליף שם הכול ואם כבר נוגעים בצנרת , אז חייבים לטפל גם בשירותי אורחים בקומה ראשונה כי הרי אומרים ששרותי אורחים מייצגים את כל הבית ואם שם יפה אז האורחים בטוחים שכל הבית מושלם.
את יודעת מה, הם אמרו לי, תגידי לנו גם כמה יעלה להחליף מטבח. הדלתות כבר נורא לא מודרניות ודי נמאס מהעיצוב הזה עם מסגרות העץ, גם יהיה נורא יפה לעשות אי באמצע, כזה שאפשר גם לבשל וגם לשבת סביבו, ובכלל, לא עולה כסף לבדוק , רק לבדוק, כמה יעלה להחליף את החלונות.
אם כבר נוגעים, אולי נחליף ריצוף, מה את אומרת?! ניקח גרניט פורצלן או אבן טבעית? תגידי , אבן חלילה היא אבן יפה?
אבל בעצם אם נוגעים ברצפה חייבים להחליף גם את כל המדרגות כי חשבת איך יראה ריצוף כזה על מדרגות כאלה, כן ברור שגם מעקה, המעקה הזה נורא לא לטעמי.
מה? לשנות את כל נקודות החשמל? אה, ברור שחשבתי על זה, הרי כל צורת הבית תשתנה.
מה זאת אומרת מה עם חדרי הילדים? הם נורא רגישים הילדים שלנו, הם מאוד יעלבו אם נעשה שיפוץ ונשאיר אותם עם הרהיטים הישנים שלהם.
כן, זה נקרא ישן, חנוך, נכון שהחלפנו להם חדרים לפני שנתיים, אבל אתה יודע מה זה שנתיים בגיל הזה? עכשיו הצרכים שלהם השתנו, איך אתה אטום לפעמים!
ברור, ברור שגם להם מחליפים חלונות.
קמין? מה זאת השאלה הזאת? חשבתי שלך ברור שאין ערך לבית כזה בלי קמין.
כן, חייבים להחליף רעפים בגג, ראיתי כאלה רעפים בלגיים מפירוק, נראה לי שהם ישתלבו מקסים עם הטייח החדש.
נכון, אם ניגע בקירות החיצוניים תיהרס הגינה. אז מה? הגיע הזמן לתכנן גינה חדשה. היום נורא הולך מים בגינות, נכון? פאנג שווי כזה?, שמעתי על זה בתכנית של אודטה.
חנוך, אתה רוצה שער חשמלי בחנייה?
חנוך? חנוך? .......
אני מקווה שיש לו ביטוח חיים, אני לא אפסיק עכשיו את השיפוץ כשאנחנו כבר באמצע.

© כל הזכויות שמורות לאורנה שלוש גורביץ, עיצוב ואדריכלות פנים, טל. 054-9348965