דבורה לאה סוף סוף התחתנה ועזבה את הבית. גיל 22 כבר מביא איתו רוחות קלות של פאניקה אצל ההורים במגזר, אבל ברוך השם הילדה הסתדרה. בבית נשאר רק אריה וגם הוא בעוד כחצי שנה עובר לישיבת הסדר ומשם לצבא. אנחנו בפתחו של עידן חדש.
זוג הורים ו-5 ילדים גדלו בדירה בה ארבעה חדרי שינה בלבד. דבורה לאה חלקה חדר עם מוריה, אריה עם עמינדב ואילו אביטל בתור בת בכורה זכתה בחדר משלה. להורים יש חדר שינה מעט יותר מרווח, עם חדר רחצה קטנטן הצמוד אליו. הבית התרוקן והוזמנתי להשתולל. אין אושר גדול יותר מיד חופשית להתפרע. קיבלתי אישור להרוס את כל הקירות, כולל חדרי רחצה ומטבח ולהתחיל מחדש. גברותי ורבותי, מהפך.
להלן המונולוג של רחל אם המשפחה: "בסבלנות רבה חיכינו לאפשרות להתרענן, לבנות מחדש בית מרווח, מודרני, מעוצב ומואר. הגיע הזמן לממש את הפנטזיות על מטבח ענק עם ארון גדול נפרד לכלים של פסח. את מדמיינת את הסיוט החוזר בכל שנה מחדש, לטפס למרומי הארונות, להוציא את כלי פסח, לפנות ארונות למטה, להפריד כלי בשר וחלב, להעלות את האחרים למעלה, לנקות, למקם את כלי פסח בארונות התחתונים וכל זאת לשבעה ימים בלבד כשבסופם, משחק הכיסאות מתחיל מחדש וכמו בכל משחק, תמיד יש איזה סיר שנשאר בסוף בלי מקום באף ארון.
מיותר לציין שחייבים 2 כיורים, הייתי שמחה שהם יהיו נפרדים כדי למנוע טעויות במיון הכלים . 2 תנורים יכולים לפתור לי כמה בעיות לקראת סופי השבוע העמוסים באורחים וצריך למצוא מקום נוח גם לפלטת שבת. בואי נתכנן פינת אוכל ענקית ונקצה מקום לסלון מרווח. כמובן חשוב שתהיה ספריה בסביבה, תמיד בתום ארוחת השבת, שולפים ספר ודנים בפרשת השבוע. חשבנו גם על חדר רחצה גדול במיוחד בשבילנו. שנים הסתפקנו בכוך קטן וצפוף. יש גם יתרונות בזה שכולם עוזבים את הבית פתאום יש לנו בית גדול ופנוי ומתאפשר לנו לעשות מה שרוצים, נכון מוטי'לה ? הכי חשוב שיהיה מרחב, תשברי כמה שאת רוצה, תהרסי הכול, העיקר הרבה אור ומרחב.
מוטי'לה, לדעתך חשוב גם להסביר קצת לאורנה מה קורה בשבתות?
יכול להיות שכדאי שתדעי שאמנם כל הילדים, שיהיו בריאים, עזבו את הבית. אבל בשבתות הם חוזרים.
כל שבת הם חוזרים....לא לבד.... אביטל חוזרת עם ישראל, בחור מקסים ישראל, שיהיה בריא , ויש להם בינתיים 3 ילדים. אצלנו הרי לא נוסעים בשבת, כך שכולם מגיעים בשישי בצהריים. צריך לארגן להם חדר עם מיטה זוגית, ארון ומקום לילדים, רשמת שלושה ?, אולי להוסיף גם שידת צעצועים ושולחן קטן. עמינדב חוזר עם מיכל, היא כזו מתוקה מיכלי, נכון מוטי'לה? בינתיים יש להם רק שני ילדים, שיהיו בריאים.
חדר גם למוריה, עידו והילד שלהם, החמוד הקטנצ'יק הזה.
להם מאוד חשוב שיהיה כיור נטילת ידיים מחוץ לשירותים. אמרתי לך שהם קצת התחזקו?
תרשמי עוד חדר לזוג הטרי שלנו, דבורה לאה היפה, כמה שהיא יפה, נכון מוטי'לה? ואביהו. לאריה ייקחו לפחות עוד שלוש שנים עד לאירוסין שיבואו בעזרת השם, אז כרגע חדר עם מיטת יחיד זה בסדר.
מוטי'לה, צריך לציין שאנחנו משפחה מאוד חמה לכן כולם מגיעים בשבתות יחד ? חשוב שיחכו להם 5 חדרים נוחים. הם מאוד אוהבים את הבישולים שלי כך שבפינת האוכל מסבים בכל שבת לפחות 18 איש. אוי, כמעט שכחתי, אימא של מוטי מאז שהיא התאלמנה, מגיעה לסופי שבוע וצריכה מקום נוח לשים את הראש. גם היא, שתהיה בריאה, כבר לא צעירה, כדאי לתכנן לה חדר קטן משלה. מי יודע, אולי היא אפילו תעבור לגור איתנו .
מוטי'לה, הזכרתי את הפסנתר? אפשר גם הרבה ארונות? חייבים אחסון , אולי נסגור איזו פינה לחדרון שירות? וחשבתי אולי גם...וכלב, .... בעזרת השם.... חייבים להוסיף......וגם.... מרחב.....חשוב מרחב...ואור..... אה כן וגם ...
לאן את הולכת?..... משם זו היציאה החוצה.... אורנה?....."

© כל הזכויות שמורות לאורנה שלוש גורביץ, עיצוב ואדריכלות פנים, טל. 054-9348965