היה מאוד נעים להתחיל במערכת יחסים אינטימית. היינו אביגיל ואבינועם, להלן ההורים, אסף וארנון, תאומים חתיכים בני שבע עשרה, תוכי מדבר מצחיק נורא שצורח אימא אימא בקול של מתבגר, ואני.
ערכנו שינויים בפנטהאוז שהם רכשו בגבעתיים. כרגע התכניות רק על הנייר, הקבלן הגיע בסה"כ לקומה 14 ואנחנו בקומה 22 כך שיש עדיין זמן למשחקים.
לתאומים החתיכים, כפי שסביר שיקרה אצל חתיכים, יש המון חברים וחברות שבאים לבקר. לכבודם של אלה החלטנו שחדר הטלוויזיה המאכלס חבורת אנשים מוזרים השרועים ובוהים במסך, יהיה קרוב למטבח אך לא בקשר עין ואם אפשר גם לא בקשר אוזן, עם הסלון ופינת האוכל.
ראשונה הגיעה שולי, חברה חביבה של אביגיל. שולי היא אמנם מורה במקצועה אך לא מזמן החליפה אמבטיות, מה שהופך אותה לאחת מצוות המומחים.
שולי עברה על התכניות והסבירה שלא כדאי למקם את חדר הטלוויזיה קרוב למטבח כי החברים של התאומים כל הזמן ייקחו חטיפים ויהיו המון פירורים.
אביגיל מיד השתכנעה וגם אני יודעת, עוד מימי תיכון "בליך", שלא מתווכחים עם מורה ועוד עם אחת מנוסה ששיפצה אמבטיה. לפיכך, העברתי את חדר הטלוויזיה למבואה בין חדרי השינה.
המורה שולי לקחה את התכניות לחדר המורים ובהפסקה גם חיה המורה ללשון ומנחם המורה למתמטיקה הצטרפו לגלריית המומחים ותרמו מחכמתם וניסיונם. (חיה המורה ללשון סגרה מרפסת והשכנה שלה, שאמנם הן לא מדברות אבל היא ראתה מה היא עשתה, שיפצה בית שלם והיא ממש ממש מבינה בתכניות). מישיבת המורים יצאה החלטה שכדאי להעביר את חדר הטלוויזיה לחדר שתוכנן כחדר עבודה לאבינועם, כי אם יבואו החברים לתאומים החתיכים והם יתגודדו קרוב לחדרי השינה שלהם אז הם בטח גם יכנסו להם לחדרים וישבו על הסדינים עם הג'ינסים הקרועים והמלוכלכים שלהם ואביגיל תשתגע.
בינתיים, אני התחלתי להשתגע. התחיל להיות קצת צפוף. היו לנו את אבינועם ואביגיל, אסף וארנון, תוכי מדבר מצחיק נורא שצורח אימא אימא בקול של מתבגר, המורה/ חברה שולי, המורה חיה המורה מנחם ואני. איזו נבחרת.
כשכבר התרגלתי לקבוצת התמיכה, הגיעה אריאלה. אריאלה היא חברה ממש טובה של אביגיל שמאוד כדאי לי להכיר כי היא נורא נחמדה ועד עכשיו לא הכרתי אותה כי היא לא סובלת את שולי ( וואו, אני בשוק). בכל אופן, אריאלה הנורא נחמדה קפצה לקפה והרי לא חברה טובה שכמוה תסתיר דעתה על התכנון ולכן לפי דעתה של אריאלה הנורא נחמדה בכלל לא צריך חדר טלוויזיה, כי בשביל מה משקיעים בסלון? רק בשביל האורחים? הכי כדאי שמרכז הבית יהיה הסלון כולל מיקום הטלוויזיה ואז אבינועם יקבל בחזרה את חדר עבודה שלו והם ינצלו הכי נכון את כל הדירה. אביגיל מיד ללא היסוס דרשה את השינוי בתוספת "איך לא חשבנו על זה קודם + את פשוט חייבת להכיר אותה ". לא יצא לי להכיר את אריאלה, כי הגיע גם מוטי החבר הכי טוב של אבינועם, מהנדס אווירונאוטיקה ( אבל מהנדס זה מהנדס) שרצה להסביר לי באופן אישי למה חדר האמבטיה גדול מידי בשביל שני אנשים שרק נכנסים בלילה להתקלח. הכרתי גם את אריק שהוא אבינועם ומוטי רואים ביחד משחקים של " מכבי" , אריק לא מבין איך יכולתי לתכנן בחדר העבודה של אבינועם .... את ההמשך לא שמעתי כי התוכי נכנס לטרנס עם צרחות האימא אימא שלו. בבנין הגיעו לקומה עשרים ואחת כששולי שמעה שאריאלה, שלא סובלת אותה, הנורא נחמדה שאני חייבת להכיר, הציעה לוותר על חדר טלוויזיה. היא כעסה נורא ואמרה שזה ממש אידיוטי ואחרי שהיא עברה שוב על התכניות עם בעלה, לדעתם כדאי למקם את חדר המשפחה ליד המטבח אבל שלא יהיה קשר עין או אוזן עם הסלון ופינת האוכל ושהם ממש לא מבינים איך המעצבת לא חשבה על זה בעצמה.
בבטון של היסודות תחת מגדל מפואר בגבעתיים קברתי זה לצד זה את שולי, חיה, מנחם, אריאלה, מוטי ואריק. גבוה גבוה מעליהם מתעופף משוחרר וחופשי תוכי מדבר מצחיק נורא שצורח אימא, אימא בקול של מתבגר.

 

© כל הזכויות שמורות לאורנה שלוש גורביץ, עיצוב ואדריכלות פנים, טל. 054-9348965